Știri și evenimente

03-12-2013

PROIECTUL “COOPERARE FRUCTUOASĂ PE PIAŢA MUNCII” S-A ÎNCHEIAT CU SUCCES

În data de 29 noiembrie 2013, cu începere de la ora 11.00, a avut loc conferinţa de închidere a proiectului "Cooperare". Cei doi parteneri de proiect, Comuna Culciu din România şi Comuna Csengersima (Csengersima Község Önkormányzat) din Ungaria

28-11-2013

Utilajele agricole achiziţionate în cadrul proiectului

Comuna Culciu a achiziţionat în cadrul proiectului 5 utilaje agricole care vor fi folosite de beneficiarii proiectului pentru întreţinerea şi îngrijirea plantaţiilor de pomi fructiferi

18-11-2013

CONFERINŢA DE ÎNCHIDERE A PROIECTULUI “COOPERARE” LA CULCIU

În data de 29 noiembrie 2013, cu începere de la ora 11.00, va avea loc conferinţa de închidere a proiectului "Cooperare". Gazda evenimentului este domnul Alexandru Domokos, Primarul Comunei Culciu.

20-09-2013

WORKSHOP – “SOLUŢII DE ÎMBUNĂTĂŢIRE A OCUPĂRII FORŢEI DE MUNCĂ ÎN CULCIU ŞI CSENGERSIMA”

In data de 27 septembrie 2013, cu începere de la ora 11.00, va avea loc workshopul cu titlul „Soluţii de îmbunătăţire a ocupării forţei de muncă în Culciu şi Csengersima" organizat în cadrul proiectului proiectului "Cooperare".

18-09-2013

Workshop: „Soluţii de îmbunătăţire a ocupării forţei de muncă în Culciu şi Csengersima”

În data de 27 septembrie 2013, Comuna Culciu organizează workshopul cu titlul „Soluţii de îmbunătăţire a ocupării forţei de muncă în Culciu şi Csengersima".

05-09-2013

Conferinţa de deschidere a proiectului “Cooperare” la Csengersima

În data de 20 septembrie 2013, cu începere de la ora 14.00, va avea loc la Csengersima, Ungaria conferinţa de deschidere a proiectului "Cooperare". Gazda evenimentului este domnul Költő Zoltán, Primarul Comunei Csengersima.

15-01-2013

Training în domeniul culturii de pomi fructiferi

In perioada ianuarie - aprilie 2013 se vor desfăşura cursurile teoretice şi practice în domeniul culturii pomilor fructiferi. În cadrul activităţii de training ce se va desfăşura în Culciu (partea teoretică) şi Csengersima (partea practică) se vor însuşi două tehnici de bază moderne în ceea ce priveşte cultura pomilor fructiferi.